O nás

Záměr dovážet tradiční kolumbijské šátky se zrodil, když jsme zaměřovaly pozornost na to, čím bychom se mohly realizovat na mateřské dovolené. Důležité pro nás bylo naplňovat roli maminky, která bude plně reagovat na potřeby našich chlapečků a zároveň roli ženy, která se realizuje smysluplnou činností na mateřské dovolené. Chtěly jsme dělat něco, co bude pro nás mít hloubku, něco, co bude spojeno s dětmi, na které jsme naladěné, něco co budeme cítit a vnímat, že naplňuje naše hodnoty a ideály.

Naše společné nadšení pro Kolumbii a všechny její kvality v nás vyvolalo zájem spojit lásku k oběma zemím dohromady a vzájemně je obohatit. A najednou se to dělo jakoby celý vesmír naslouchal a věci se děly. Petra sehnala letenky do Kolumbie, kam letěla se svým chlapečkem za rodinou a protože obě dvě své děti od narození nosíme a Kolumbie je kolébkou nošení dětí, nápad byl tu.

Během měsíce nám přišly do cesty lidé, věci a situace, díky kterým náš záměr dostal formu a dělo se to samo, jen jsme si přály a ujasňovaly, co potřebujeme a co je pro nás důležité.

Naše důvěra a víra v to, co děláme a cítíme, nám do cesty přivedla Valerii a společnost AYU.

To, že jsme našly přesně to, po čem jsme toužily, bylo hned jasné.

Valerie miluje děti a vše, co AYU dělá, dělá s láskou k nim. Dojalo nás, jak moc jsou naše hodnoty stejné. Šátky AYU tkají a šijí Kolumbijské maminky samoživitelky a velká část z prodeje jde právě těmto maminkám a jejich dětem. Dále AYU podporuje děti ze sociálně slabých poměrů a navíc jsou jejich produkty ekologické. Šátky jsou z 50% recyklovaný plast a z 50% recyklovaná bavlna.

Cítit své dítě, které nosíme srdci a vidět jak je spokojené, slyšet jak klidně oddechuje, cítit tlukot jeho srdce tak blízko našeho… To spojení! Vnímat strukturu materiálu, který je na dotek tak jiný a vidět tu pestrost barev, které jsou v každém šátku sladěny. To vědomí, když se naladíme na pocity maminek a dětí, kterým díky tomu, že my si šátky užíváme, dáváme možnost ke kvalitnějšímu životu a navíc chráníme přírodu, nás nadchla natolik, že šátky jsou tu a i ty můžeš toho být součástí a prožít si to s námi.