O šátcích AYU

Plyneme s uceleným konceptem, který se kolem šátků AYU vytvořil a cítíme, jak moc je blízký našemu vnímání podnikání a životních hodnot.


Šátky AYU jsou jedinečné hlavně svou ideou - tkají je ručně kolumbijské maminky samoživitelky. Těmto ženám AYU pořídilo šicí stroje a provedlo je rekvalifikací. Tyto ženy však nejsou vystudované krejčové a proto se na šátcích mohou vyskytnout drobné nedokonalosti ve formě např. křivého stehu, mohou být drobné odlišnosti v šířce a délce šátku atd. Jedná se o produkt ručně vyráběný a není možné dodržet standardy strojové výroby. Každý kus je jedinečný originál.

Koncept AYU

Firma AYU se ve svých začátcích zaměřovala pouze na výrobu šátků a nosítek, které podporovaly blízkost mezi rodičem a dítětem a dávaly možnost volných rukou. Postupem času se koncept AYU rozvinul v komplexní ideu se sociálními, kulturními a ekologickými aspekty.

Co vše tedy AYU dělá:

  • AYU podporuje maminky samoživitelky, které šátky ručně tkají a šijí.
  • AYU podporuje rodiče, kteří chtějí být nablízku svým dětem v podnikání (mateřská je tam pouze tři měsíce). Tito rodiče nosí děti v šátku, tím dělají AYU reklamu a jsou placeni z prodeje šátků. Mimo to rozšiřují povědomí o nošení dětí
  • AYU podporuje děti ze sociálně slabých poměrů. Pro tyto děti připravují zážitkové aktivity.
  • AYU má program na podporu nezletilých rodičů. S těmito rodiči pracují a vysvětlují jim důležitost kontaktního rodičovství, kojení a nošení. Rodičům, kteří si šátek nemohou pořídit ho v rámci programu věnují.
  • AYU má program na rozšíření vědomí o důležitosti kontaktního rodičovství a kojení na správný vývoj dětí. Začínají už ve školách, kde dělají interaktivní přednášky a děti si mohou vyzkoušet i navázat panenky do šátků.
  • AYU šíje panenky ze zbytků látek a z jejich prodeje financuje projekty a programy o kterých píšeme výše.

 

Kvalita

Šátky AYU splňují všechny mezinárodní standardy pro výrobu šátků a byly testovány v české akreditované laboratoři. Výsledek testů je k nahlédnutí zde. AYU klade důraz na výběr kvalitních látek a dalších materiálů určených pro výrobu šátků. 

Látky ze kterých jsou šátky vyrobeny jsou 100% ekologické a jsou tkány exkluzivně pro AYU z recyklovaných materiálů - 50% recyklovaná bavlna a 50% recyklovaný plast. Pro výrobu látky na jeden ring sling jsou recyklovány 3 dvoulitrové PET lahve. Na pevný šátek dokonce 25 PET lahví.

Materiály, které jsou na výrobu šátků používány z recyklovaných surovin, nejsou chemicky barveny jsou měkčeny pouze vodou. Jsou tak maximálně šetrné k dětem i planetě Zemi.

Gramáž šátku je cca 210g/m2 a může se mírně lišit podle toho jaký typ recyklovaného plastu byl použit ( petlahev od Coca Coly má jiné vlastnosti než petlahev od vody)

 

Šátky jsou tkané plátnovou vazbou, která je diagonálně pružná a tím zajišťuje komfort nošení s potřebnou elasticitou a zároveň pevnost.

Šátky jsou specifické i svým nezaměnitelným designem ve stylu URBAN - RUSTICAL.